Materiał PR 16.12.2016
Polecamy
Ile zapłacimy za wynajem mieszkania, podejmując pracę w Niemczech?

Według Głównego Urzędu Statystycznego, pod koniec 2015 roku, za naszą zachodnią granicą przebywało blisko 660 tys. Polaków. Ze statystyk wynika, że każdego roku wzrasta liczba zarejestrowanych polskich emigrantów, chcących polepszyć swój byt. Wiele osób bazuje na znajomych, którym udało się dobrze zaczepić i za ich pomocą zdobywają zatrudnienie.

Praca w Niemczech wiąże się z koniecznością zadbania o znalezienie odpowiedniego zakwaterowania. Osoby, posiadające znajomych mieszkających w Niemczech, zazwyczaj mogą liczyć na pomoc z ich strony. Ci, którzy korzystają z ofert agencji, często mogą liczyć na pomoc w znalezieniu lokum oraz załatwienia wszelkich formalności właśnie dzięki agencji. Niektórzy pracodawcy gwarantują nowo zatrudnionemu pracownikowi pomoc przy relokacji a nawet pokrywają koszty mieszkania. Jeśli szukamy pracy na własną rękę, kwestia znalezienia kwatery pozostaje na naszej głowie.

Liczne portale z ofertami mieszkań oraz pokoi do wynajęcia, bardzo ułatwiają zadanie. Osoby, które samodzielnie chcą podjąć zatrudnienie w Niemczech szczególnie na początku będą zainteresowane pokojem, którego wynajem wychodzi najtaniej. W przypadku grupowego wyjazdu najlepiej wynająć mieszkanie, którego koszty rozłożą się na wszystkich lokatorów. Giełdy mieszkaniowe są przepełnione ogłoszeniami dotyczącymi wynajmu mieszkań. Wybór jest niezwykle szeroki, a mieszkania jakie są dostępne to m.in. Appartement – czyli klasyczna kawalerka, Maisonette-Wohnung – czyli duże mieszkanie, którego powierzchnia zajmuje więcej niż jedno piętro, Einliegerwohnung – tzw. dobudówka do stojącego już domu, natomiast posiadająca osobne wejście czy też Souterrainwohnung – mieszkanie podziemne urządzone w piwnicy. Wybór rodzaju lokalu przeważnie jest uwarunkowany indywidualnymi upodobaniami, liczbą współlokatorów czy też zasobami finansowymi.

Ceny wynajmu zależne są od typu najmowanego lokum, standardu wykończenia bądź lokalizacji. Najtańszą opcją jest wynajem pokoju, którego cena kształtuje się od 200 do 450 Euro. Wynajem mieszkania jest droższy – ceny kształtują się od 300 do 700 Euro. Najtańsze mieszkania można wynająć na obrzeżach a najdroższe w okolicach centrum największych miast. Dla przykładu najmniejsze mieszkanie w Saksonii można wynająć już za 300 Euro natomiast za ładne mieszkanie w Monachium trzeba liczyć nawet 700 Euro.

Warto zaznaczyć, że podawane ceny najmu przeważnie nie zawierają opłat za ogrzewanie, wówczas w ofercie będzie widniała informacja: kalt – zimny. Jeśli w ogłoszeniu znajduje się informacja: warmmiete – ciepły, wówczas została podana kwota czynszu zawierającego wszystkie opłaty.

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać