Fundacja Koncept Europa 01.07.2016
Współpraca
Współpraca
fot. sxc.hu

Interesujesz się integracją europejską, historią Europy, strukturą wewnętrzną Unii, prawem międzynarodowym, problematyką funduszy europejskich lub po prostu pozycją Polski w Europie i na świecie? Chcesz podzielić się swoją wiedzą, opinią i spostrzeżeniami z czytelnikami portalu UniaEuropejska.org?

Napisz do nas: redakcja@uniaeuropejska.org

Jesteśmy otwarci na niestandardowe pomysły i inicjatywy!

Zapraszamy do współpracy!

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Najnowsze w kategorii Współpraca
Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać