Materiał PR 01.06.2017
Polecamy
Waga samochodowa, czy warto zainwestować w jej zakup?

Czy warto kupić do firmy wagę samochodową? Zakłady przemysłowe, zwłaszcza te, które przetwarzają duże ilości surowców lub półproduktów, muszą dokładnie kontrolować ich przepływ na terenie zakładu. Ponadto muszą kontrolować ilość wywożonych towarów.

Urządzeniem, które wspaniale ułatwia kontrole nad wjeżdżającymi na teren zakładu i opuszczającymi go materiałami jest waga samochodowa.

Do czego można wykorzystać wagę samochodową?

Waga samochodowa jest przydatna szczególnie w gałęziach przemysłu, zajmujących się przetwórstwem surowców, które dostarczane są w formie niedającej się łatwo zmierzyć z użyciem innych typów wag lub innych urządzeń pomiarowych. To przede wszystkim przemysł spożywczy i przetwórczy, wykorzystujący różnego rodzaju surowce np. sypkie: rzepak i zboża, jabłka przemysłowe, warzywa dla przetwórstwa, buraki cukrowe. Wagi takie doskonale sprawdzą się także w zakładach przetwarzających biomasę: biogazowniach i kompostowniach, w których przywożone surowce kierowane są od razu do przerobu, a także w firmach przetwarzających metale, produkujących nawozy, wyroby z tworzyw sztucznych, z betonu lub innych materiałów sypkich, do których surowce i półprodukty docierają w dużych ilościach.

Wagi samochodowe konieczne są w wielu firmach także „na wyjściu”. O ileż łatwiej jest zważyć „gruszkę” z betonem, gdy ten jest już załadowany. Podobnie dużo łatwiej waży się załadowaną już wywrotkę lub cysternę.

Czym się kierować przy wyborze wagi samochodowej do firmy?

Wybór nie jest prosty, ponieważ na rynku dostępne są wagi produkowane w różnych technologiach – stalowe, stalowo-betonowe i betonowe. Różne są także sposoby ich montażu w miejscu docelowym. Gdy konieczny jest płaski najazd, to waga musi być zagłębiona w podłożu. Jeśli zagłębienie wagi nie jest niezbędne i wystarczy, by pojazdy wjeżdżały na wagę po najeździe, to lepszym rozwiązaniem może być waga wyniesiona nad podłoże. Ten typ wag bywa w wersji „przenośnej”, to znaczy można je bez szkody dla ich działania rozmontować, przenieść na inne, przygotowane miejsce i ponownie złożyć. Ponadto wagi wyniesione nad powierzchnię podłoża są łatwiejsze w utrzymaniu ich w czystości.

Wagę warto dobrać do skali produkcji w firmie i określić, w jakich przedziałach obciążenia będzie użytkowana waga. Małe wagi mają dopuszczalne obciążenie do 20 ton, podczas gdy u największych modeli nośność dochodzi nawet do 60 ton, co pozwala na zważenie np. dużego ciągnika siodłowego z załadowaną naczepą lub ciężarówki razem z przyczepą. Warto też dokładnie określić, w jakich warunkach temperaturowych ma pracować urządzenie i jak dokładna ma być jednostka pomiarowa.

Decydując się na kupno konkretnego modelu wagi, należy zwrócić uwagę na zasilanie, które jest konieczne do pracy urządzenia oraz czy będzie można takie zapewnić na przewidywanym stanowisku. Decydując się na wagę samochodową warto zwrócić uwagę na dostępność różnych akcesoriów usprawniających pracę wagi, zwłaszcza odpowiedniego oprogramowania, które pozwoli np. na automatyczne dodawanie przywiezionych surowców do stanów magazynowych lub rozpoznawanie pojazdów. Warto zwrócić uwagę na firmę Kersh pod adresem www.kersh-wagi.com.pl, gdzie można zapoznać się z ofertą firmy. Proponują ciekawe i praktyczne rozwiązania z branży wagarskiej, które na pewno są warte uwagi.

Rozważny zakup

Wagi nie są tanie, toteż trzeba poświęcić trochę czasu na poszukanie korzystnej oferty. Podczas zakupu nie warto kierować się tylko ceną samej wagi, ale przede wszystkim technologią jej wykonania i warunkami oferowanej gwarancji. Kolejne kryterium to serwis dostępny 24/7. Powyższe warunki spełnia firma Kersh. Pod adresem www.kersh-wagi.com.pl, dostępna jest pełna oferta firmy, w tym specjalistyczne wagi samochodowe, zarówno stalowe, jak i betonowe, wyprodukowane według opracowanych w firmie rozwiązań technicznych i z użyciem części uznanych firm zajmujących się produkcją urządzeń pomiarowych.

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Pozostałe wiadomości
Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać