Izabela Dziurlikowska 29.03.2016
Polityka zagraniczna i bezpieczeństwo
W Brukseli nie będzie już normalnie?
fot. flickr.com

„Nie ma już czegoś takiego jak normalność. Jest to pojęcie, które musimy przedefiniować” – tłumaczył burmistrz Brukseli Yvan  Mayeur po spotkaniu z mer Paryża.

Jak informuje agencja Associated Press paryskie spotkanie szefów władz Brukseli i Paryża było poświęcone doświadczeniom w zakresie bezpieczeństwa i walki z terroryzmem w obu tych miastach.

Rozmowę poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca ofiary brukselskich zamachów z 22 marca i niedzielnego ataku terrorystycznego w Pakistanie.

Na pytanie dziennikarzy dotyczące tego, czy Bruksela wraca do normalności po zamachach z 22 marca, Mayeur oświadczył: „Nie ma już czegoś takiego jak normalność. Jest to pojęcie, które musimy przedefiniować”.

Zgodnie z podanym w niedzielę bilansem ofiar, w zamachach z 22 marca w Brukseli  śmierć poniosło 35 osób, w tym trzech zamachowców, a około 340 ludzi zostało rannych.

Jak pisze „Rzeczpospolita”, policja z całej Europy wciąż szuka ostatniego sprawcy zamachów. Dwóch napastników z lotnika Zaventem wysadziło się na miejscu,  ale ostatni ładunek wybuchowy nie został zdetonowany. Zamachowiec prawdopodobnie uciekł.

Źródło: rp.pl

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać