Judyta Szóstakowska 04.02.2017
Polityka
Tusk będzie starał się o drugą kadencję
europarl.europa.eu

Donald Tusk oświadczył, że jest gotowy, aby przez drugą kadencję pełnić funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Poinformowałem po rozmowach z wieloma liderami, którzy sami zgłaszali się z ofertą wsparcia, że jestem gotowy kontynuować pracę, ale to będzie zależało od decyzji wszystkich premierów i prezydentów” – powiedział na Malcie Donald Tusk.

Dotychczasowa, 2,5-letnia kadencja Tuska upływa w maju tego roku. Unijni liderzy muszą najpóźniej w maju zdecydować, czy chcą ponownie powierzyć fotel szefa Rady Europejskiej Polakowi, czy też wybrać innego kandydata.

Donald Tusk sprawuje funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej od 1 grudnia 2014 r.

Źródło: onet.pl

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Pozostałe wiadomości
Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać