Weronika Przesmycka 19.04.2017
Polecamy
Świat i UE w epoce Trumpa

21 kwietnia 2017 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66) odbędzie się XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Społeczności Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Świat i UE w epoce Trumpa”. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Janusz Piechociński, Katarzyna Żurkowska, Jacek Bartosiak, Bartosz Węglarczyk.  Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie problematyka pogłębiających się nacjonalizmów oraz analiza konsekwencji, jakie niesie za sobą wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie: www.centrumdebaty.pl

Agenda konferencji

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/432316587114977/

Rejestracja: http://centrumdebaty.pl/rejestracja

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać