Izabela Dziurlikowska 26.07.2016
Społeczeństwo i kultura
Ruszają Światowe Dni Młodzieży
fot. ec.europa.eu

W Krakowie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Udział w wydarzeniu potwierdziło rejestrując się ponad 350 tys. pielgrzymów. Organizatorzy spodziewają się, że wiele osób przyjedzie spontanicznie.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w terminie 26-31 lipca. Papież Franciszek będzie gościł w Polsce od 27 do 31 lipca. Udział w ŚDM potwierdziło ponad 350 tys. pielgrzymów; organizatorzy liczą jednak, że uczestników będzie znacznie więcej. Najwięcej osób – jak szacują – może pojawić się w Campusie Misericordiae w Brzegach – nawet ok. 1,5 mln osób.

Na Światowe Dni Młodzieży, jak co roku, przyjeżdżają młodzi z całego świata.

ŚDM to liczne wydarzenia w wielu lokalizacjach. Dziś mszy inauguracyjnej na krakowskich Błoniach będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz. Na mszy będzie płonął Ogień Miłosierdzia, który będzie obecny podczas wydarzeń centralnych ŚDM. W uroczystej procesji zostaną wniesione na Błonia także symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.

Oprawę muzyczną inauguracji stanowić będzie napisana specjalnie na ŚDM „Msza Jana Pawła II”. Światowe Dni Młodzieży mają również swój hymn.

Program ŚDM zamieszczony przez organizatora możesz sprawdzić tutaj: program-sdm-krakow-2016-pl. Strona wydarzenia: http://www.krakow2016.com/

Przeprowadzenie tak ogromnego wydarzenia jak ŚDM wymaga zmian w organizacji ruchu Krakowa. Powstają specjalne strefy, a władze zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej, zamiast z własnych aut.

Władze zapewniają, że pod względem bezpieczeństwa wszystko jest gotowe, a uczestnicy nie mają powodów do obaw.

 

Źródło: krakow2016.com, tvn24.pl, tvp.info, rp.pl

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać