Krzysztof Rojowski 25.03.2015
Czy wiesz, że...
Reklamowa rewolucja w Rzymie
fot. feeimages.com

Władze Wiecznego Miasta zdecydowały, że z ulic stolicy Włoch znikną wszelkie billboardy, na których prezentowane jest ciało kobiet. Zakaz reklam o seksistowskiej wymowie poparła przewodnicząca Izby Deputowanych Laura Boldrini.

„Przestrzeń reklamowa będzie sprzedawana wyłącznie tym, którzy będą szanować nowe rozporządzenie” – powiedział burmistrz Rzymu, Ignazio Marino. Zapowiedział on ostre kontrole reklam, które miałyby nadzorować przestrzeganie nowych przepisów. Jak twierdzi, ciało kobiety nie może być poddawane uprzedmiotowieniu.

Wprowadzony zakaz dotknie nie tylko producentów bielizny, bowiem za jego wprowadzeniem stał argument, iż skąpy strój kobiet widnieje również na reklamach okularów słonecznych, dżinsów czy też pomidorów w puszkach. Podkreśla się fakt, że taki sposób przekazu handlowego jest obraźliwy dla kobiet i przedstawia je w sposób instrumentalny. Zdelegalizowane zostały tym samym nagość i częściowy negliż.

Przewodnicząca włoskiej Izby Deputowanych (izba niższa parlamentu) Laura Boldrini tak skomentowała decyzje władz miasta: „Brawo Ignazio, jesteśmy z ciebie dumne”. Boldrini pełni swój urząd z ramienia partii Lewica, Ekologia, Wolność i znana jest z wieloletniej walki o szacunek dla kobiet.

Źródło: biznes.pl

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać