Materiał PR 06.12.2016
Polecamy
Jak pożyczać odpowiedzialnie, aby nie żałować?

Trafiły Ci się nieprzewidziane wydatki? Szybko potrzebujesz pieniędzy? Nie masz żadnych oszczędności, a nie chcesz znów pożyczać pieniędzy od swojej rodziny? W takiej sytuacji warto rozważyć pożyczkę gotówkową. Dowiedz się, jak pożyczać odpowiedzialnie.

Co warto wiedzieć o świadomym pożyczaniu?

Raporty dotyczące pożyczek w Internecie wyraźnie wskazują, że Polacy znają dobrze kilka rodzajów produktów finansowych, ale tylko co piąty z nich wie, czym jest RRSO i potrafi policzyć całkowity koszt pożyczki. Aż 78% Polaków nie ma pojęcia, czym jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, ale ułatwieniem w obliczeniach jest kalkulator pożyczki. Świadome pożyczanie polega na wnikliwym przeanalizowaniu swojej zdolności finansowej pod względem przychodów i kosztów, ale także na rzetelnym zweryfikowaniu dostępnych ofert pożyczkowych na rynku.

Następnym krokiem jest porównanie wybranych ofert pod względem pozytywnych opinii klientów na temat firm pożyczkowych, czasu trwania pożyczki, szczegółowych warunków spłaty, dodatkowych opłat i bonusów związanych z udzieleniem pożyczki. Następnie wystarczy ograniczyć swój wybór i porównać RRSO, czyli całkowite koszty pożyczki. Pomóc w tym może także czytanie zapisów umowy ze zrozumieniem oraz rozsądnie podejmowane decyzje. Warto pamiętać, że wysokość RRSO uzależniona jest od rodzaju zawieranej pożyczki i długości terminu zobowiązania. Uważna selekcja dostępnych ofert pożyczek pozwoli wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Kredyt gotówkowy a pożyczki gotówkowe

Pożyczka gotówkowa to produkt finansowy, który reguluje Kodeks Cywilny. Zdobył popularność ze względu na elastyczne warunki spłaty, indywidualną wysokość rat i minimalne formalności. Aby otrzymać pożyczkę, wystarczy wypełnić wniosek online i zawrzeć w nim niezbędne informacje m.in. imię, nazwisko, numer PESEL, adres oraz aktualny numer telefonu. Warto w tym celu odwiedzić stronę provident.pl. Następny krok to oczekiwanie na decyzję pożyczkodawcy. Jeśli Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, możesz łatwo uzyskać pożyczkę w kwocie od 300 do 15 000 złotych na dowolny cel. Pożyczki gotówkowe wyróżnia bardziej zróżnicowany okres spłat w zależności od pożyczkodawcy. Niektóre firmy pożyczkowe oferują dwa rodzaje rat: tygodniowe, gdzie spłaty dokonujesz gotówką podczas wizyty domowej Doradcy Klienta bądź miesięczne przelewając odpowiednią kwotę raty na konto firmy pożyczkowej.

Natomiast kredyty gotówkowe są zawierane najczęściej na dłuższy okres i spłacane w comiesięcznych ratach. W obu przypadkach istnieje możliwość odroczenia okresu spłaty zgodnie z umową. Każdy kredyt gotówkowy reguluje prawo bankowe. Aby go otrzymać, należy mieć na uwadze większą ilość formalności, które są niezbędne do podpisania umowy. Wiele banków weryfikuje swoich klientów na podstawie zdolności kredytowej i przedstawionych zaświadczeń o dochodach. Banki narzucają swoim klientom obowiązek ubezpieczenia takiego kredytu. Jeśli klient nie wyrazi na to zgody, proszony jest o uiszczenie dodatkowej wpłaty w postaci prowizji za udzielenie kredytu.

 

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać