Materiał PR 25.02.2017
Polecamy
Poznajcie najważniejsze języki obce w UE

O tym, że warto jest uczyć się języków obcych w dzisiejszych czasach wie już chyba każdy. W naszym kraju od sukcesywnie z roku na rok wzrasta liczba osób podejmujących naukę języka obcego. Dziś, coraz częściej można spotkać osoby, które biegle posługują się większą liczbą języków. Już nie tylko nauka języka angielskiego, ale i inne języki zyskują na popularności.

Coraz częściej ci, którzy chcą nauczyć się języka obcego robią to samodzielnie. Takim działaniom sprzyja pojawienie się licznych możliwości umożliwiających łatwiejszą i przyjemniejszą naukę. Wygodną formą nauki są korepetycje online, dzięki nim można uczyć się języków bez wychodzenia z domu, nie tracąc czasu na czasochłonne dojazdy. Według statystyk mieszkańcy naszego kraju bardzo chętnie podejmują naukę języków obcych, jest to związane z dużą ilością osób, które podejmują prace za granicą.

W związku z częstymi wyjazdami do pracy za granicy, można wyróżnić pewien trend co do języków najbardziej popularnych. Będą to z pewnością języki skandynawskie takie jak: norweski, szwedzki, fiński. Wielu polskich specjalistów na przykład z branży stoczniowej podejmuje pracę w tych krajach. Jednak bez wątpienia najbardziej popularnym językiem do nauki nadal pozostaje język angielski. Nic dziwnego, bowiem jest to język międzynarodowy, którym porozumiewa się bez problemu co trzeci Europejczyk.  Według statystyk w Polsce około dwadzieścia procent osób powyżej piętnastego roku życia porozumiewa się w języku angielski. Z roku na rok ten poziom jest coraz większy, naukę języka rozpoczynają dziś dzieci w najmłodszych oddziałach przedszkolnych.

Najlepsza znajomość języka angielskiego wśród mieszkańców naszego kraju jest w grupie osób pomiędzy 18 a 25 rokiem życia.  Na całym świecie języka angielskiego uczy się ponad 1,5 miliarda ludzi. Nauka języka angielskiego to wiele korzyści na przykład takich jak: lepsze oferty pracy, większe grono znajomych na całym świecie, możliwość samodzielnego podróżowania po całym świecie. Znajomość języka angielskiego jest obecnie traktowane jako minimum, bardzo chętnie na wielu płaszczyznach nie tylko związanych z pracą zawodową widziane są osoby, które oprócz angielskiego posługują się innymi językami. Inwestycja w naukę każdego języka obcego jest inwestycją w siebie, w swoją przyszłość – podają nauczyciele z Preply.com.

Hiszpańki, Francuski

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje nauka języka hiszpańskiego. Dzieje się tak ponieważ wyraźnie rośnie znaczenie tego języka w takich dziedzinach jak literatura, gospodarka, muzyka, turystyka oraz przemysł filmowy. Tym językiem posługuje się ponad 400 milionów ludzi na całym świecie i liczba ta cały czas rośnie. Język ten postrzegany jest jako melodyjny i stosunkowo łatwy do nauczenia się. Popularność języka hiszpańskiego związana jest również z częstszymi podróżami do Hiszpanii, oraz do wielu krajów hiszpańskojęzycznych w Ameryce Łacińskiej. Język hiszpański jest urzędowym językiem między innymi w takich krajach jak Argentyna, Hiszpania, Boliwia, Chile, Peru, Gwatemala, Wenezuela, Paragwaj.

Na liście języków popularnych w naszym kraju znajduje się także język francuski. Język ten jest ciągle uważany jest za język elit, arystokracji, dyplomacji. Znajomość języka francuskiego jest na pewno czymś co nobilituje. Jest to język uważany za najbardziej romantyczny język świata.  Znając język francuski można porozumieć się w wielu krajach. Jest to także kraj o bogatej kulturze w której zagłębić się pomaga znajomość francuskiego. Po francusku bez problemu porozmawiamy w takich krajach jak Belgia, zachodnie kantony Szwajcarii, Haiti, Gujana Francuska, Kambodża, Czad, Wybrzeże Kości Słoniowej i w wielu innych. Dla znawców sztuki kulinarnej kuchnia francuska jest jedną z najlepszych. Francja to także kraj mody, to w Paryżu odbywają się jedne z największych światowych pokazów mody. Na całym świecie popularnością cieszą się filmy i piosenki w języku francuskim. Osobom zainteresowanym nauką polecamy platformę gdzie nauka francuskiego online jest możliwa w dowolnym momencie i miejscu.

Niemiecki, Słowacji, Rosyjski

Popularnością cieszą się także języki naszych sąsiadów, czyli niemiecki, słowacki, czeski, rosyjski. Tych języków bardzo często uczą się osoby mieszkające w pobliżu granicy z tymi krajami, ale nie tylko. Język niemiecki jest bardzo często wybierany jako drugi po języku angielskim język do nauki. Niemiecki to język ojczysty dla ponad stu milionów ludzi. Jest to język urzędowy w takich krajach jak Szwajcaria, Belgia, Liechtenstein, Austria, Luksemburg. Języka niemieckiego najczęściej uczą się Europejczycy, chociaż w innych rejonach świata też jest to język wybierany do nauki.

Około ośmiu procent stron internetowych jest zredagowanych w języku niemieckim. Z innych ciekawostek dotyczących języka niemieckiego, warto wspomnieć o takiej, że pierwszy słownik niemiecki został wydany w 1781 roku, jego autorem był Johann Christoph Adelung. Nauka języka to tylko  słowa i wyrażenia, to także poznawanie innej kultury. Jest to złożony i interesujący proces. W ogłoszeniach związanych z pracą język niemiecki jest wymogiem pojawiającym się w około 14 procent ogłoszeń o pracę. W tej kwestii obserwowany jest znaczący wzrost. W niektórych,  przypadkach warto także rozważyć naukę języków mniej popularnych takich jak czeski, holenderski, islandzki, litewski, ukraiński, fiński, koreański, japoński.

Znajomość języka obcego jest ważną umiejętnością przydatną w życiu zawodowym, a także prywatnym. Kwestia wyboru języka obcego do nauki zależy od wielu czynników, najlepiej brać pod uwagę osobiste uwarunkowania i preferencje. Oprócz osobistych, warto także brać pod uwagę to jakie są trendy w nauce języków obcych i co w tym temacie mają do powiedzenia specjaliści zajmujący się nauczaniem języków.

 

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Jeden komentarz do “Poznajcie najważniejsze języki obce w UE

Pozostałe wiadomości
Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać