Judyta Szóstakowska 13.08.2016
Polityka
We wrześniu wysłuchamy orędzia o stanie UE
fot. flickr.com

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wygłosi 14 września w Parlamencie Europejskim coroczne orędzie o stanie UE. Mówić będzie o działaniach Komisji Europejskiej w ostatnich miesiącach oraz unijnych priorytetach na kolejny rok.

Wśród poruszanych tematów nie zabraknie z pewnością kryzysu migracyjnego oraz Brexitu – spraw, które w ostatnim czasie zdominowały unijną rzeczywistość i nadal będą miały ogromne znaczenie dla bliższej i dalszej przyszłości UE.

Orędzie o stanie UE rozpocznie rozmowy pomiędzy Parlamentem a Radą, prowadzące do przygotowania Planu Pracy Komisji na 2017 r. Po wystąpieniu przewodniczącego KE w Europarlamencie odbędzie się debata.  Wydarzenie będzie można śledzić na żywo w mediach społecznościowych.

W swoim zeszłorocznym orędziu Juncker mówił m.in. o uchodźcach przybywających do Europy, unijnej pomocy udzielonej Grecji, relacjach Wielkiej Brytanii i UE, kryzysie na Ukrainie oraz porozumieniu klimatycznym.

Źródło: ec.europa.eu

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać