Barbara Buryło 01.03.2015
Czy wiesz, że...
…na Węgrzech można wynająć wieś?
fot. sxc.hu

Niewielka miejscowość Magyer położona niedaleko Budapesztu, ogłosiła ofertę wynajęcia całej wioski. Dodatkową atrakcją jest propozycja objęcia urzędu wicesołtysa.

Historia wioski Magyer sięga XI w. Miejscowość jest oddalona o ok. 200 km od Budapesztu. Obecnie wioska liczy 18 mieszkańców. W Magyer są cztery ulice, siedem pensjonatów (w których jest 39 miejsc noclegowych). Oferta wynajęcia całej wioski ma na celu ożywienie gospodarcze miejscowości. Lokalne władze liczą także, że o niespotykanej propozycji będzie głośno w mediach, w czym upatrują sposób na zainteresowanie turystów tym miejscem.

Oferta jest adresowana zarówno do indywidualnych turystów jak i do firm. Dodatkową atrakcją jest propozycja objęcia urzędu wicesołtysa. Decyzje podejmowane przez osobę sprawującą tę funkcję będą wiążące w okresie, kiedy będzie ona najemcą. Na ten czas możliwa będzie nawet zmiana nazw ulic. Oferta wynajęcia miejscowości wraz z czterema hektarami ziemi uprawnej oraz zwierzętami hodowlami ( konie, krowy, owce, kury), to koszt 210 tys. forintów dziennie.

Sołtys Kristof Pajer zachęca do odwiedzenia Magyer, podkreślając, że jest tu wiele atrakcji, ale większość gości docenia walory przyrodnicze okolicy oraz spokój. Sołtys podpowiada także, że wioska Magyer jest idealnym miejscem na wyjazdy integracyjne dla firm, przy okazji liczy, że uczestnicy takich spotkań mogli być zrobić cos dobrego dla jej mieszkańców (np. pomalować ławki).

Na portalu uniaeuropejska.org informowaliśmy o ofertach sprzedaży miejscowości w Hiszpanii, Francji – …w Hiszpanii wystawiono na sprzedaż opuszczone wsie?, wyludniona wieś we Francji została wylicytowana? 

Źródło: rmf24.pl

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Jeden komentarz do “…na Węgrzech można wynająć wieś?

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać