Judyta Szóstakowska 04.07.2016
Społeczeństwo i kultura
Jakie losy czekają obywateli UE w Wielkiej Brytanii?
fot. ec.europa.eu

Rzeczniczka Davida Camerona zapowiedziała w poniedziałek, że mieszkający i pracujący w Wielkiej Brytanii obywatele państw UE nie powinni obawiać się gwałtownych zamian ich sytuacji po czerwcowym referendum.

Jak zaznaczyła, ich przyszły status zostanie wypracowany w toku negocjacji o Brexicie, a decyzja w ten sprawie będzie należeć do nowego premiera. Dodała, że sytuacja unijnych obywateli w Wielkiej Brytanii będzie jedną z „szerokiego spektrum kwestii, które będą musiały zostać omówione”.

Po ogłoszeniu wyników brytyjskiego referendum w sprawie członkostwa w UE, w Wielkiej Brytanii  nasiliły się antyimigracyjne incydenty wymierzone przeciwko Polakom. David Cameron skrytykował to zachowanie, zapowiadając walkę z podobnym postępowaniem.

Źródło: tvn24.pl

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać