FKE 22.08.2016
Polecamy
Home working – meble biurowe w domu

Materiał PR

Home working podbija w ostatnich latach rynek pracy. Dla wielu osób praca z domu jest idealnym rozwiązaniem. Dziś podpowiadamy jak urządzić gabinet z prawdziwego zdarzenia w domu, z wykorzystaniem mebli biurowych.

 

Biuro w domu

Często ciężko nam pogodzić pracę z życiem rodzinnym. Siedziba firmy jest daleko, czasem nawet w innym mieście. Zdarza się też tak, że mamy tam utrudniony dojazd, który zajmuje nam wiele godzin. W niektórych przypadkach charakter wykonywanej pracy pozwala na pracę zdalną. Przy użyciu komputera z szybkim łączem, telefonu i skanera. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie żeby pracować z domu. No może po za brakiem miejsca do pracy.

Dla kogo jeszcze jest home working?

Home working może również świetnie sprawdzić się wśród osób prowadzących własną, małą działalność gospodarcza. Gabinet i kilka mebli biurowych w domu może zostać centrum dowodzenia całej firmy. Jest to szczególnie przydatne gdy dopiero rozkręca się własny biznes i brakuje środków na wynajem osobnego pomieszczenia na mieście.

Inną grupą dla której praca z domu może być zbawieniem są młode mamy. Powrót do pracy po urodzeniu dziecka bywa ciężki. Tym bardziej jeżeli chcemy do niej wrócić jak najszybciej. Świetnym rozwiązaniem jest w tedy również home working. Pozwala on pogodzić obowiązki domowe z pracą bez utraty czasu i pieniędzy na dojazdy, żłobki czy nianie.

Urządź sobie biuro w domu – meble biurowe w salonie

Jedynym faktem, który może powstrzymać nas przez urządzeniem gabinetu, jest brak miejsca. Jeżeli nie dysponujemy nadprogramowym pokojem, może to być problematyczne. Może ale nie musi. Nowoczesne meble biurowe wpisują się idealnie w najróżniejsze style. Bez problem wkomponujesz je w aranżacje salonu, kuchni lub sypialni. Producenci oferują szeroką gamę mebli w różnych kolorach i o różnych wykończalniach. Od klasycznych mebli po nowoczesne designerskie projekty. Najważniejsze to chcieć i zaleźć kompromis. Salon pomniejszony o kilka metrów nadal może być przytulny i funkcjonalny, a stylowe meble biurowe tylko dodadzą mu uroku. Warto pamiętać, że po godzinach pracy domowe biuro może być użyteczne dla wszystkich członków rodziny. To idealne miejsce do nauki, planowania domowego budżetu lub wakacji, czy po prostu przeglądania informacji w internecie.

Jakie meble biurowe są niezbędne w domowym gabinecie?

Wszystko zależy od przestrzeni jaką dysponujemy. W przypadku osobnego pokoju po za standardowym fotelem biurowym i biurkiem, przydadzą się też regały, półki, zamykane szafki, a czasem nawet dodatkowy fotel lub kanapa. Tak naprawdę ogranicza nas tylko budżet i metraż.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku adaptacji części salonu lub innego pomieszczenia pod domowe biuro. Wtedy może przydać się pomoc specjalistów. Do home  workingu nie wystarczy małe biurko i krzesło w kącie. Jeżeli zamierzamy pracować w domu, potrzebujemy odpowiedniego miejsca. Inaczej będziemy się męczyć, rozpraszać i denerwować. Najlepszym rozwiązaniem jest oddzielenie części pomieszczenia na przykład za pomocą regału lub cienkiej ścianki działowej. Pamiętajmy jednak o dopływie światła! W taki sposób chociaż prowizorycznie wyznaczymy sobie miejsce do pracy. Konieczne jest też spore biurko, w szczególności gdy np. nasza praca wymaga analizy dokumentów. Jednym z najważniejszych mebli biurowy w domu jest oczywiście fotel. Zapomnij o pracy na krześle jadalnianym. Wielogodzinna praca w trybie siedzącym wymaga odpowiedniego fotela. Pomieniań posiadać wszelkie regulacje takie jak: możliwość zmiany poziomu siedziska, wyprofilowania oparcia, szerokości podłokietników, a nawet zagłówka.

Zamów profesjonalne meble do biura z firmą NoNameOffice zapraszam do naszych biur w Krakowie i Katowicach!

 

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać