Judyta Szóstakowska 31.07.2016
Ciekawostki
GoingAbroad ułatwi podróż po Europie
fot. flickr.com

Podróżujesz po Europie? Poznaj zasady ruchu drogowego w państwach UE. Jedź bezpiecznie i uniknij mandatu.

Niektóre przepisy ruchu drogowego w państwach członkowskich UE różnią się od siebie. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed zagraniczną podróżą. Bardzo pomocna może okazać się tu bezpłatna aplikacja GoingAbroad,  która dostarcza przydatnych informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego (takich jak ograniczenia prędkości na drogach, obowiązek noszenia kasku przez rowerzystów).

Aplikację można pobrać na stronie Komisji Europejskiej.

Źródło: ec.europa.eu

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać