Materiał PR 25.04.2017
Polecamy
Gdzie możesz pracować po ekonomii?

Rozwój przedsiębiorczości prywatnej i wzrost jej znaczenia w gospodarce spowodował, że absolwenci ekonomii są, obok posiadaczy dyplomów studiów technicznych, jednymi z najbardziej rozchwytywanych specjalistów na rynku pracy. Nie ma więc co się dziwić, że z roku na rok coraz więcej osób zapisuje się na ten kierunek. Jesteś jednym z nich? Dowiedz się, gdzie możesz pracować po ekonomii.

Księgowy

Wielokrotnie słyszałeś, że posiadasz umiejętność gospodarowania pieniędzmi? A może zawsze mogłeś się pochwalić zdolnościami analitycznymi? W takim razie zawód księgowego to coś dla Ciebie. Jeśli chcesz związać z nim swoją przyszłość, wybierz na studiach specjalność rachunkowość i finanse. Dlaczego? Dzięki niej rozwiniesz swoją wiedzę na temat księgowości. W siatce studiów nie zabraknie przedmiotów takich jak rachunkowość finansowa i zarządcza, finansowanie działalności gospodarczej, rynek i instrumenty finansowania oraz auditing, statystyka czy mikro- i makroekonomia.

Logistyk

Zawsze wydawało Ci się, że aby pracować w branży logistycznej, trzeba wcześniej ukończyć studia na kierunku logistyka i transport? Niekoniecznie. Sporo szkół wyższych, np. http://www.zpsb.pl, oferuje specjalność logistyka-spedycja-transport właśnie na studiach ekonomicznych. Jaki jest tego powód? Ekonomiści, jako specjaliści do planowania i zarządzania, doskonale radzą sobie w tej branży. A wszystko dzięki świetnemu przygotowaniu merytorycznemu – zajęciom z logistyki produkcji i dystrybucji, rynku usług logistycznych, gospodarki magazynowej czy polityki transportowej. Z takimi kompetencjami bez problemu poradzisz sobie w branży logistycznej nie tylko na stanowisku logistyka, ale także jako koordynator dostaw, specjalista ds. optymalizacji zasobów, ekspert od zakupów i zaopatrzenia czy ekologistyki i recyklingu.

Specjalista ds. kadrowych 

Rachunki i planowanie transportów międzynarodowych to nie do końca Twoja bajka? Zdecydowanie lepiej odnajdujesz się w pracy zespołowej? Jeśli tak, to na kierunku ekonomia wybieraj specjalności związane z zarządzaniem biznesem. Dzięki niej nauczysz się prowadzić negocjacje biznesowe oraz zgłębisz tajniki zarządzania większą grupą ludzi i sztukę pokojowego rozwiązywania konfliktów. Dowiesz się też jak zarządzać projektami i małymi przedsiębiorstwami oraz jak analizować ryzyko finansowe i prowadzić psychologię zarządzania. Taki wachlarz umiejętności pozwoli Ci profesjonalnie zająć się rekrutacją i sprawi, że będziesz specjalistą z dziedziny kard.

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać