Sandra Sych 05.05.2016
Czy wiesz, że...
…dom na Sardynii kupisz za 1 euro?
fot. sxc.hu

W dwóch miejscowościach na Sardynii wystawiono na sprzedaż domy za 1 euro. Inicjatywa ma pomóc w zaludnieniu i dofinansowaniu opustoszałych regionów. Zakup domu na włoskiej wyspie wydaje się być spełnieniem marzeń dla wielu. Cena 1 euro sprawia, że jest ono niemal w zasięgu ręki. Czy jednak rzeczywiście tak łatwo jest wejść w posiadanie nieruchomości na Sardynii?

W gminie Ollolai w prowincji Nuoro wystawiono na sprzedaż 9 posiadłości. Dwie z nich zostały już kupione, pozostałe 7 czeka na nabywców. Domy znajdują się w zabytkowych miejscach. Historia osadnictwa na tym terenie sięga 4 tys. lat przed nasza erą. Sardynia jest jednym z ulubionych miejsc turystycznych. Słynie z pięknych plaż i malowniczych krajobrazów. Nic więc dziwnego, że nietypowa oferta wzbudza wiele zainteresowania zarówno wśród Włochów, jaki i przyjezdnych. Symboliczna cena jest osiągalna niemalże dla każdego, jedynym warunkiem, który może utrudnić zakup jest zobowiązanie do przeprowadzenia renowacji, które pozwolą na użytkowanie zrujnowanych budynków.

Władze lokalne regionu Ollolai do tej pory zainwestowały w realizację projektu 2,5 mln euro. Planowane jest wystawienie kolejnych 50 nieruchomości. Od nabywców oczekuje się, że wyremontują domy i tym samym zachęcą nowych mieszkańców, inwestorów i turystów do osiedlania się i lokowania pieniędzy na wyspie.

Inicjatywa nie jest niczym nowym. W wielu małych włoskich miejscowościach stare domy oddawane są na sprzedaż za 1 euro. Słynny jest między innymi przypadek Gangi na Sycylii, gdzie władze miasta, które nie były w stanie utrzymać zniszczonych, zabytkowych budowli w centrum miejscowości wystawiły budynki na sprzedaż za symboliczną cenę. Głównym założeniem administracji miasta było wyremontowanie nieruchomości przez nowych nabywców, co miało służyć promocji regionu.

Źródło: biznes.onet.pl, italimagazine.com

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Jeden komentarz do “…dom na Sardynii kupisz za 1 euro?

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać