Materiał PR 16.05.2017
Polecamy
Co to jest lead? – Poradnik

W tym krótkim poradniku postaramy się wyjaśnić Wam podstawowe terminy związane z nowoczesnym marketingiem. Na początek odpowiemy na pytanie, co to jest lead?

Aby dokładnie wyjaśnić, co to jest lead posłużę się pewnym przykładem. Wyobraźmy sobie, że jakaś osoba lub firma potrzebuje skorzystać z usług biura rachunkowego w Warszawie. Wchodzi do Internetu i wpisuje do wyszukiwarki frazę biuro rachunkowe warszawa, wybiera firmę, wypełnia formularz kontaktowy lub pobiera numer telefonu i dzwoni do firmy. W tym momencie taka osoba staje się leadem.

W marketingu lead to osoba (bądź firma), która jest członkiem grupy docelowej, ma skonkretyzowaną  potrzebę zakupową i jest gotowa za nią zapłacić. Innymi słowy, lead to nasz potencjalny klient.

Internet ułatwił ludziom dostęp do towarów i usług. Jednak w dobie konkurencji, dla każdej z firm stało się bardzo ważne, aby to ich firma znalazła się na szczycie wyników wyszukiwania. Wyrażenie biuro rachunkowe warszawa to tzw. fraza kluczowa, dzięki której wyszukiwarki internetowe jak np. Google odnajdują strony najbardziej pasujące do pytania użytkownika.

Firmy, które oferują swoje usługi w Internecie stosują różne triki, aby po wpisaniu danej frazy kluczowej, to ich strona zdobyła potencjalnego klienta. W wyszukiwarce Google stosuje się przede wszystkim system płatnej reklamy Adwords oraz optymalizowanie strony pod kątem słów kluczowych, umieszczanych w tekście strony internetowej. Najczęściej dobiera się dwie lub trzy frazy kluczowe. Bardzo przydatnym w takich przypadkach jest „planer słów kluczowych”, który ułatwia znalezienie takich słów. Należy pamiętać o tym, że po dobraniu odpowiednich fraz kluczowych, trzeba dostarczyć treści, które będą je zawierać. Należy pamiętać o odpowiednim rozmieszczeniu takich fraz. Algorytmy indeksujące Google’a czytają strony internetowe podobnie jak ludzie – najpierw tytuł, potem wstęp, śródtytuły i tekst. Jeżeli frazy kluczowe będą w za małej, bądź za małej ilości, system nie będzie w stanie prawidłowo zindeksować strony. Konieczne jest także, aby fraz kluczowych nie odmieniać i nie przedzielać ich znakami interpunkcyjnymi. W chwili obecnej na rynku funkcjonują już firmy zajmujące się dostarczaniem takich specjalnych tekstów.

Podsumowując, w dzisiejszym świecie KAŻDY Z NAS JEST LEADEM. Codziennie potrzebujemy różnych produktów i usług, aby zaspokajać nasze potrzeby, a dzięki internetowi nawet taka niepozorna fraza jak  biuro rachunkowe warszawa może stać się kluczem do jego realizacji.

 

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać