Izabela Dziurlikowska 23.06.2016
Społeczeństwo i kultura
Brytyjskie referendum na Twitterze
fot. sxc.hu

W czasie, kiedy Brytyjczycy dokonują historycznego wyboru dla własnego kraju i całej Unii Europejskiej, na Twitterze w tempie rekordowym przybywają kolejne wpisy dotyczące referendum. Media, agencje prasowe, osoby publiczne i zwykli użytkownicy zamieszczają nowe sondaże, komentarze, grafiki i informacje związane z dzisiejszym głosowaniem.

Prześledźmy choć część ciekawych wpisów.

O referendum piszą i mówią media z całego świata

Pojawia się mnóstwo nowych danych z sondaży, ale nie tylko.

Twitter to też miejsce, gdzie można znaleźć ciekawe grafiki i rysunki.

A do głosowania namawiają znane osoby.

Jedno jest pewne – Twitter żyje dziś brytyjskim referendum. Oficjalne wyniki głosowania mają być znane jutro rano. Poinformujemy Was o nich na naszym portalu.

Źródło: Twitter

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać