Judyta Szóstakowska 02.01.2017
Społeczeństwo i kultura
Brytyjska premier za zmniejszeniem pomocy dla imigrantów
fot. sxc.hu

Jak podał w poniedziałek „The Times”, premier Wielkiej Brytanii Theresa May, chciałaby po Brexicie ograniczyć świadczenia socjalne dla osób z UE, które osiedlą się w Wielkiej Brytanii. 

Koncepcja odcinania imigrantów od pomocy socjalnej w Wielkiej Brytanii nie jest nowa. Mówił o niej już wcześniejszy premier David Cameron.

Rozwiązanie, które chce wprowadzić May dotyczyłoby m.in. pomocy dla słabo zarabiających osób (tzw. tax credit). Ograniczanie świadczeń dla przybywających ma przynieść oszczędności w budżecie, a jednocześnie zniechęcić imigrantów do przyjazdu do Wielkiej Brytanii.

 

Jak podkreślają przedsiębiorcy, takie podejście może przynieść także negatywne skutki ­– m.in.  brak rąk do pracy, o czym próbują przekonać brytyjski rząd. Jak zaznacza „The Times”, przedsiębiorcy obawiają się jednak, że to Theresa May jest „najbardziej wroga w stosunku do słabo wykwalifikowanych imigrantów i najmniej wyczulona na prośby biznesu”.

 

Źródło: biznes.onet.pl

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać