Izabela Dziurlikowska 11.07.2016
Polityka
Brexit: drugiego głosowania nie będzie
fot. flickr.com

Mimo tego, że internetowa petycja w sprawie powtórzenia referendum zdobyła bardzo wiele głosów, brytyjski rząd zapowiedział, że nie dopuszcza możliwości ponownego rozpatrywania członkostwa w UE.

Zdaniem brytyjskich władz czerwcowe referendum i decyzja o Brexicie rozstrzygnęły kwestię na co najmniej pokolenie. Zgodnie z procedurami o możliwości powtórzenia głosowania będzie musiał debatować brytyjski parlament, gdyż obywatelska inicjatywa w tej sprawie zdobyła więcej niż 100 tysięcy głosów.

Cześć Brytyjczyków wciąż uważa, że referendum ma charakter jedynie doradczy wobec ostatecznej decyzji parlamentu.

Źródło: tvn24.pl

Zostaw odpowiedź

Wraz z treścią komentarza będzie widoczny adres IP, z którego go wysyłasz.

Współpraca
Partnerzy
Polecamy
Analiza UniaEuropejska.org
Encyklopedia
  • Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) to porozumienie, na mocy którego utworzono strefę wolnego handlu i Wolny Rynek na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
  • Traktat o Unii Europejskiej (TUE) to umowa międzynarodowa, wiążąca obecnie 28 państw europejskich , stanowiąca, obok Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), podstawę prawną dla powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Artykuł 50 reguluje wystąpienie kraju z UE.
  • Unia Gospodarcza i Walutowa (UGW) to jeden z elementów współpracy w ramach Unii Europejskiej, mający na celu ustanowienie wspólnej waluty – euro, przeniesienie polityki pieniężnej na szczebel wspólnotowy oraz dążenie do jednolitej polityki gospodarczej.
Warto przeczytać